Skoki narciarskie. Znamy składy wszystkich drużyn na niedzielę. Zmiana w najlepszej reprezentacji

Znamy wszystkie składy na niedzielny konkurs drużynowy w skokach narciarskich na mistrzostwach świata w Seefeld. Do zmian doszło m.in. w polskiej oraz niemieckiej ekipie.
Zobacz wideo

Sobota należała do Niemców. Markus Eisenbichler został mistrzem świata, a Karl Geiger wicemistrzem. Podopieczni Wernera Schustera zostaliby również drużynowymi mistrzami świata, gdyby wziąć pod uwagę wyniki sobotniego konkursu. Niemcy zdobyliby aż 1001,6 pkt, o 29,9 pkt więcej od drugich Austriaków. Kolejne miejsce zajęłyby Japonia, Polska, Słowenia, Szwajcaria i Norwegia.

Stefan Horngacher wprowadził jedną zmianę w polskiej ekipie - Jakuba Wolnego (dopiero 40. miejsce) zastąpi Stefan Hula. Do zmiany doszło również w niemieckiej ekipie. Andreas Wellinger, mistrz olimpijski z Pjongczangu, zajął dopiero 32. miejsce i zostanie zastąpiony przez Stephana Leyhe. Austriacy, którzy mogli wystawić do konkursu indywidualnego aż pięciu skoczków, zrezygnowali z Manuela Fettnera - okazał się najgorszy w swojej ekipie, zajął 24. miejsce. W niedzielnym konkursie zobaczymy łącznie aż 12 drużyn, osiem z nich awansuje do drugiej serii. Początek konkursu o 14:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.