Skoki narciarskie. Koniec sezonu dla czołowego skoczka! Kryzys przed MŚ szansą dla Polski

Daniel-Andre Tande musiał przedwcześnie zakończył sezon. Norweski skoczek z powodu kontuzji kolana nie wystartuje na mistrzostwach świata w Seefeld. Norwegowie, rywale Polaków w walce o medale MŚ, są w kryzysie.
Zobacz wideo

Koniec sezonu dla Tande

Tande cierpi na uraz kolana, którego doznał ponad tydzień temu podczas treningu przed zawodami Pucharu Świata w Lahti. Z tego powodu mistrz świata w lotach narciarskich nie startował w ostatni weekend w konkursach w Willingen. W tym czasie skoczek był na badaniach w Norwegii. Okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, że Tande musi zakończyć skakanie w tym sezonie. - Muszę zaakceptować, że będę oglądał telewizję, gdy chłopaki będą walczyć o medal w Seefeld. W tym sezonie już nie wystartuję - przekazał zawodnik w komunikacie prasowym Norweskiej Federacji Narciarskiej.

Norwegowie w kryzysie?

- To przykre, że Daniel nie może wystartować w mistrzostwach. Ostatnio zanotował bardzo duży postęp - powiedział z kolei Alexander Stoeckl, trener norweskich skoczków. Stoeckl na mistrzostwa świata do Seefeld zabiera: Andreasa Stjernena, Roberta Johanssona, Johanna André Forfanga, Halvora Egner Graneruda i Thomasa Aasena Markenga.

W Willingen Norwegowie zajęli dopiero czwarte miejsce w konkursie drużynowy, a zawodach indywidualnych najwyżej był Johann Andre Forfang (w sobotę 10., w niedzielę 9.) - Nie chcę mówić, że to kryzys, ale przed nami są wyzwania. Także ze skompletowaniem silnego zespołu na konkurs mistrzostw świata - przyznał trener norweskiej reprezentacji. Norwegia jest jednym z rywali reprezentacji Polski do medalu na MŚ w konkursie drużynowym.