Skoki narciarskie. Były rekordzista świata nie jedzie na mistrzostwa!

Anders Fannemel nie znalazł się w kadrze Norwegii na mistrzostwa świata w skokach narciarskich. Byłego rekordzistę w lotach narciarskich zastąpi mistrz świata juniorów Thomas Aasen Markeng.
Zobacz wideo

Trener Alexander Stoeckl zdecydował, że na mistrzostwa świata do Seefeld zamiast Andersa Fannemela zabierze Thomasa Aasena Markenga. 27-letni Fannemel to były rekordzista świata w lotach (251,5 metra) z Vikersund z 2015 roku. Markeng z kolei to 18-letni zdolny skoczek, który kilka dni temu w Lahti został mistrzem świata juniorów. 

Norwegowie bez Fannemela i Tande

Poznaliśmy już pełny skład norweskich skoczków narciarskich na rozpoczynające się w środę mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W Seefeld zobaczymy: Andreasa Stjernena, Roberta Johanssona, Johanna André Forfanga, Halvora Egner Graneruda i Thomasa Aasena Markenga. Trener Alexander Stoeckl poinformował także, że w Seefeld nie wystąpi Daniel Andre Tande, który zmaga się z kontuzją kolana. - To nie była żadna niespodzianka. Dzisiaj w mistrzostwach świata raczej mało bym osiągnął - powiedział Fannemel w rozmowie z norweską telewizją NRK. Więcej informacji na temat sportów zimowych na portalu Sportsinwinter.pl

Więcej o: