Skoki narciarskie. Stefan Horngacher wytłumaczył swoją zaskakującą decyzję

- Decyzję podjąłem razem z Maćkiem Kotem - powiedział Stefan Horngacher na antenie Eurosportu po tym, jak ogłoszono, że Maciej Kot nie pojedzie na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym do Seefeld. W Austrii poskacze tylko pięciu naszych zawodników.
Zobacz wideo

W konkursach w Innsbrucku (na skoczni dużej) i Seefeld (na skoczni średniej) będziemy mogli wystawić po czterech zawodników. Ale w treningach mamy prawo wystawić sześciu. Trener Stefan Horngacher miał skorzystać z tej opcji i zabrać do Austrii całą swoją kadrę A. Zdanie zmienił w niedzielę w Willingen, po ostatnim konkursie Pucharu Świata przed mistrzostwami.

Horngacher podjął decyzję razem z Kotem

Na Muehlenkopfschanze Kot zajął 30. miejsce. W pierwszej serii skoczył przyzwoicie, miał 26. wynik. W drugiej spisał się już słabo i spadł na ostatnie miejsce w gronie tych, którzy startowali w obu rundach. Horngacher wyjaśnił, że decyzję o zabraniu na MŚ tylko pięciu zawodników (choć mógł wziąć sześciu) podjął wspólnie z Kotem. Powiedział o tym reporterowi Eurosportu, Kacprowi Merkowi.

Więcej o: