PŚ w Willingen. Kamil Stoch drugi, Piotr Żyła i Dawid Kubacki zaraz za podium

Kamil Stoch wciąż świetny. Po zwycięstwach w Oberstdorfie i Lahti wicelider Pucharu Świata był drugi w Willingen. Wygrał Karl Geiger, na podium znalazł się jeszcze Ryoyu Kobayashi. A tuż za "pudłem" na czwartym i piątym miejscu uplasowali się Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki.
Zobacz wideo

Podopieczni Stefana Horngachera świetnie spisali się w pierwszej serii.

Do drugiej rundy awansował jeszcze Stefan Hula, który był 14. (ostatecznie zajął 22. miejsce). Odpadli Jakub Wolny (33. pozycja) i Maciej Kot (37.).

W rundzie finałowej kapitalnym lotem na 150,5 m popisał się Geiger. Dzięki temu Niemiec awansował z miejsca trzeciego na pierwsze. Stochowi do obrony pozycji po locie na 144,5 m zabrakło czterech punktów.

Mimo wciąż słabej formy Kota i wpadki Wolnego, który nie poradził sobie z trudnymi warunkami, w Willingen Polacy brylują. W piątek w kapitalnym stylu wygrali drużynówkę, wyprzedzając drugich Niemców aż o 79,2 pkt. 

W turnieju Willingen Five po trzech z pięciu serii prowadzi Geiger. Drugi ze stratą 1,9 pkt jest Kobayashi, trzecie miejsce zajmuje Żyła (6,4 pkt straty do lidera), czwarty jest Stoch (10,1 pkt), a Kubacki zajmuje siódmą pozycję (28,6 pkt).

W niedzielę na Muehlenkopfschanze odbędzie się ostatni konkurs przed mistrzostwami świata w Seefeld (20 lutego - 3 marca). Rywalizacja indywidualna rozpocznie się o godz. 15.15. Transmisja w Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl

Więcej o: