Skoki narciarskie. Stefan Horngacher skomentował wielkie zwycięstwo Polaków

Stefan Horngacher skomentował fenomenalne zwycięstwo polskich skoczków w Willingen. - Jakub Wolny skakał na znakomitym poziomie. Wiele się nauczył po tym nieudanym konkursie w Lahti w zeszłym tygodniu - mówił trener w rozmowie z TVP Sport.

Polscy skoczkowie po prostu znokautowali rywali w piątkowym konkursie drużynowym na skoczni w Willingen. Biało-czerwoni wyprzedzili drugich Niemców o 79,2 pkt, trzeci Słoweńcy stracili aż 105,4 pkt. Bardzo zadowolony po konkursie był Stefan Horngacher, ale dopatrzył się też kilku błędów u Kamila Stocha. 

- Zawsze może być lepiej, jestem oczywiście bardzo zadowolony ze skoków, ale można mieć kilka zastrzeżeń do skoków Kamila Stocha. Jakub Wolny skakał na znakomitym poziomie, najwyższym. Nauczył się wiele w tym nieudanym konkursie w Lahti w zeszłym tygodniu. Poradził sobie z presją - mówił Horngacher w rozmowie z reportem TVP Sport.

Wydaje się, że Jakub Wolny jest bliski zajęcia czwartego i ostatniego miejsca w drużynie na konkursy mistrzostw świata w Innsbrucku i Seefeld. Horngacher twierdzi jednak, że rywalizacja będzie trwać do samego końca.

- Oczywiście teraz mamy czterech świetnych skoczków, ale zarówno Stefan Hula, jak i Maciej Kot mają jeszcze szanse na wejście do drużyny. Wiem, że Wolny był najlepszy indywidualnie, ale dzisiaj był konkurs drużynowy. Cieszą mnie wyniki indywidualne, ale nie przywiązuje żadnej wagi do tych obliczeń. Teraz skupiamy się tylko na kwalifikacjach i dwóch konkursach indywidualnych - zakończył Horngacher.