Skoki narciarskie. Indywidualnie trzy pierwsze miejsca dla Polaków! Byłby sensacyjny zwycięzca

Polacy wygrali piątkowy konkurs drużynowy z olbrzymią przewagą. Dominacja w zawodach była po prostu absolutna i indywidualnie zajęlibyśmy trzy pierwsze miejsca na podium. Zdecydowanie najlepszy był ... Jakub Wolny
Zobacz wideo

Polscy skoczkowie po prostu znokautowali rywali w piątkowym konkursie drużynowym na skoczni w Willingen. Biało-czerwoni wyprzedzili drugich Niemców o 79,2 pkt, a trzeci Słoweńcy stracili aż 105,4 pkt. Biało czerwoni po każdej grupie powiększali przewagę, a to oznacza, że w każdej grupie oddawaliśmy niezwykle dobre i dalekie skoki. 

Liderem Polaków niespodziewanie był Jakub Wolny który skakał 140,5 i 141,5 metra. Nieoficjalnie wyniki indywidualne są jednoznaczne, a Wolny był po prostu najlepszy. Drugie miejsce indywidualnie zająłby Piotr Żyła (146, 129 metrów), a trzecie Kamil Stoch (133 i 132 metry).

Najsłabiej z Polaków wypadł Dawid Kubacki, który indywidualnie zająłby 10. miejsce. Polak w pierwszej serii skakał jednak w bardzo trudnych warunkach i z niskiej belki, a jego skok i tak był najlepszy wśród zawodników jego grupy, dlatego nie oddaje to jakości próby.