Skoki narciarskie. Złe informacje dla Norwegów. Gwiazdy nie jadą do Willingen. Co z mistrzostwami?

Dwóch Norwegów - Andreas Stjernen oraz Daniel Andre Tande nie wystąpią w ten weekend podczas mini turnieju Willingen Five. Absencja spowodowana jest upadkami, które zaliczyli na skoczni w Lahti. Decyzja podjęta została przez sztab szkoleniowy Norwegów w środę.
Zobacz wideo

Nieobecność Daniela Andre Tandego spowodowana jest upadkiem podczas piątkowego treningu na fińskim obiekcie w Lahti. Przeprowadzone badania na szczęście nie wykazały żadnych poważnych urazów, mimo to mistrz świata w lotach nie zaprezentuje nam się podczas zawodów w Willingen. Szanse na występ w Seefeld dalej pozostają bardzo duże.W sobotniej serii próbnej groźnie wyglądający upadek zaliczył również Andreas Stjernen. Dodatkowo nagranie z upadkiem Norwega nie zostanie upublicznione dla ogólnej społeczności, nie zobaczy jego również sam poszkodowany, materiał posiada wyłącznie sztab szkoleniowy.

W Niemczech zobaczymy jednak sześciu innych Norwegów – Johanna Andre Forfanga, Roberta Johanssona, Halvora Egnera Graneruda, Andreasa Fannemela, Mariusa Lindvika oraz Thomasa Aasena Markenga – ten ostatni zadebiutuje w Pucharze Świata. Markeng jest świeżo upieczonym mistrzem świata juniorów z Lahti

Więcej o sportach zimowych przeczytasz SportsInWinter.pl.

Więcej o: