Skoki narciarskie. Austriacki skoczek zdradził, że nie pojedzie na MŚ

Clemens Aigner poza kadrą Austrii na mistrzostwa świata w Seefeld. Młody Austriak podzielił się tą informacją ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Zobacz wideo

Clemens Aigner nie wystartuje na mistrzostwach świata w narciarstwie klasyczny, które już 19 lutego rozpoczną się w austriackim Seefeld. Aigner jest obecnie 40. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Nie dla mnie mistrzostwa świata. Czuję się dziś zmęczony... I to nie tylko z powodu powrotu do domu o czwartej nad ranem. Ostatniej nocy zapadła decyzja, iż opuszczam kadrę na Puchar Świata i wrócę do niej już po mistrzostwach świata. Nie wykorzystałem swoich szans - napisał Austriak na Facebooku. 

Austriacy będą mogli wystawić więcej zawodników

W najbliższy weekend Aigner nie wystartuje w zawodach PŚ w Willingen. Zastąpi go Daniel Huber, który nie skakał ostatnio w Lahti. Po konkursach w Niemczech zostanie ogłoszony skład Austrii na mistrzostwa świata w Seefeld. Tytułu mistrza świata broni Austriak Stefan Kraft, dzięki czemu trener Andreas Felder będzie mógł zgłosić aż pięciu skoczków do kwalifikacji do obu konkursów indywidualnych.

- Teraz powracam do Pucharu Kontynentalnego. Wystartuję w Oberstdorfie, Brotterode i później w Norwegii [w Renie - przyp. red.]. Plan jest następujący: jeśli odniosę tam zwycięstwa, to wrócę do Pucharu Świata na Raw Air. Chcę być w szczytowej formie podczas lotów w Vikersund - dodał Aigner.