Skoki narciarskie. Kamil Stoch wystąpi w drużynowym konkursie mieszanym na MŚ w Seefeld?

- Widzę postęp w skokach kobiet. Z chęcią wystartuję w takim konkursie - tak odpowiedział Kamil Stoch zapytany o ewentualnym występ w drużynowym konkursie mieszanym podczas mistrzostw świata w Seefeld.
Zobacz wideo

Jak poinformował Dominik Formela na swoim koncie na Twitterze, Kamil Stoch jest chętny, aby wziąć udział w drużynowym konkursie mieszanym, który odbędzie się w ramach mistrzostw świata w Seefeld. Jedynym problemem może być fakt, że dzień przed mikstem odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni normalnej, w którym Polak z pewnością może powalczyć o medal.

Istnieje duża szansa, że podczas mistrzostw świata w Seefeld ujrzymy na starcie polskie zawodniczki. Nawet jeśli nie wystąpią w pierwszym w historii konkursie drużynowym, najprawdopodobniej będą rywalizować w zawodach drużyn mieszanych z dwoma zawodnikami Stefana Horngachera. Decyzja, którzy skoczkowie mieliby skakać wraz z dwiema zawodniczkami zostanie podjęta zapewne tuż przed startem. 

Historyczny sukces Polski w Pucharze Świata! Dokonały tego dwie Polki

Po raz pierwszy w historii, dwie reprezentantki Polski zdobyły punkty Pucharu Świata. Kinga Rajda (76,5 metra; 80 metrów) i Kamila Karpiel (73 metrów; 78,5 metra) zajęły odpowiednio miejsca 25 i 26.

Więcej o: