PŚ w Lahti. Kamil Stoch zdeklasował rywali! 33. zwycięstwo w karierze

Kamil Stoch pewnie wygrał konkurs Pucharu Świata w fińskim Lahti. W czołowej dziesiątce znalazł się także Piotr Żyła, który był dziesiąty.
Zobacz wideo

Stoch prowadził już po 1. serii, w której skoczył najdalej - aż 132, 5 metra. Do finału awansowali także Dawid Kubacki (124, 5 metra), Jakub Wolny (121, 5 metra) i Piotr Żyła (121 metrów). Paweł Wąsek (103 metry) i Maciej Kot (111 metrów) nie zdołali uzyskać awansu do rundy finałowej.

W drugiej serii Stoch skoczył równie daleko - 129 metrów - i pewnie wygrał zawody na skoczni w Lahti. To jego drugie zwycięstwo w tym sezonie i 33. w całej karierze w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi, a trzeci był Norweg Robert Johansson.

Pozostali Polacy zajęli ostatecznie miejsca: 10. (Żyła - w 2. serii skoczył 120 metrów), 14. (Wolny, 121 metrów) i 28. (Kubacki, 103 metry). 

Po tym zwycięstwie Stoch goni Kobayashiego w klasyfikacji generalnej PŚ. Nasi skoczkowie z kolei powiększyli przewagę nad rywalami w Pucharze Narodów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.