Skoki narciarskie. Historyczny sukces Polski w Pucharze Świata! Dokonały tego dwie Polki

Sara Takanashi wygrała konkurs skoków narciarskich we słoweńskim Ljubnie. Na drugim miejscu uplasowała się Maren Lundby, a trzecia była Niemka Juliane Seyfarth. Po raz pierwszy w historii dwie reprezentantki Polski zdobyły punkty Pucharu Świata.

Japonka – Sara Takanashi wygrała konkurs indywidualny we słoweńskim Ljubnie. Takanashi w swoich próbach uzyskała 89,5 metra w pierwszej i 82,5 metra w drugiej. Maren Lundby musiała się zadowolić tym razem miejscem drugim po skokach na 82,5 metra oraz 85 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła Juliane Seyfarth (85 metrów; 86 metrów).

Tuż za czołową trójką zawodniczek, uplasowała się Nika Kriznar (81,5 metra; 83,5 metra). Piąta po skokach na 80,5 metra i 81 metrów była Lidiia Iakovleva. Rosjanka –  Sara Tikhonova uzyskała 85,5 metra oraz 79 metrów, co dało jej szóstą pozycje.

Po raz pierwszy w historii, dwie reprezentantki Polski zdobyły punkty Pucharu Świata. Kinga Rajda (76,5 metra; 80 metrów) i Kamila Karpiel (73 metrów; 78,5 metra) zajęły odpowiednio miejsca 25 i 26.