Skoki narciarskie. Wielkie problemy Norwegów! W niedzielę nie wystąpi dwóch zawodników

Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen nie wystąpią w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lahti. Norwegowie zmagają się z problemami zdrowotnymi po upadkach w piątkowych i sobotnich skokach próbnych. Trener wycofał ich z rywalizacji.
Zobacz wideo

Reprezentacja Norwegii w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Lahti wystąpi w mocno osłabionym składzie. Rzecznik prasowy norweskiej kadry poinformował, że z powodu kontuzji w rywalizacji udziału nie wezmą Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen. Pierwszy z nich zaliczył groźny upadek w piątkowym treningu, drugi w podobnej sytuacji znalazł się w sobotę, kiedy spadł z dużej wysokości w trakcie swojego skoku w serii próbnej przed zawodami drużynowymi. Szczególnie strata Tandego jest dla Norwegów bolesna. 25-latek jest gwiazdą kadry Alexandra Stoeckla.

Upadek Tandego groźniejszy niż się wydawało. FIS znowu się nie popisał?

Do kontuzji Tandego doszło w czasie II treningu na skoczni w Lahti. Norweg mógł paść ofiarą tego, że startował w środku stawki, a w czasie lotu treningowego trafił na znakomite warunki i wysoką belkę. Niestety, nie zdołał ustać tego skoku i mocno się poturbował. Tuż po kwalifikacjach nie był w stanie normalnie stać i obciążąć lewego kolana.

Sześciu Polaków w konkursie

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Lahti rozpocznie się o 16:30. Weźmie w nim udział sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Paweł Wąsek i Jakub Wolny

W sobotę biało-czerwoni rywalizowali w konkursie drużynowym. Kadra prowadzona przez Stefana Horngachera zajęła 4. miejsce. Na podium kolejno znaleźli się natomiast Austriacy, Niemcy i Japończycy.