PŚ w skokach. Polska dopiero czwarta w Lahti. Jakub Wolny słabo, Kamil Stoch też nie błysnął

Dopiero trzeci raz Polska drużyna nie zmieściła się na podium konkursu drużynowego Pucharu Świata, odkąd jej trenerem jest Stefan Horngacher. Zawody w Lahti były 17. takimi za kadencji Austriaka. Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch uplasowali się za Austrią, Niemcami oraz Japonią.
Zobacz wideo

Czwarty Kubacki, piąty Stoch, szósty Żyła - do nich trudno mieć pretensje, nawet biorąc pod uwagę fakt, że w ostatniej rundzie Stoch skoczył tylko 119 m, przez co Polskę wyprzedziła Japonia (Ryoyu Kobayashi uzyskał 125 m). Niestety, zawiódł Wolny. On indywidualnie miał dopiero 25. wynik, na skoczni o punkcie K na 116. metrze doleciał tylko do 112. i 106. metra.

Koniec końców do trzeciej Japonii zabrakło nam 3,8 pkt. To pierwsza "drużynówka" w tym sezonie bez Polski na podium. W Wiśle byliśmy najlepsi, w Zakopanem zajęliśmy trzecie miejsce. Ostatni taki konkurs przed MŚ w Seefeld odbędzie się za tydzień w Willingen. A o medale MŚ drużyny powalczą już za dwa tygodnie na skoczni Bergisel w Innsbrucku.

Wyniki:
1. Austria 953,6 pkt
2. Niemcy -11 pkt
3. Japonia -24,1
4. Polska -27,9

Czwarta pozycja jest rozczarowująca, ale nasz zespół na pewno ma wszystko, by za dwa tygodnie wywalczyć medal MŚ.

Za tydzień w Willingen odbędzie się ostatnia drużynówka przed mistrzostwami.

Więcej o: