Skoki narciarskie. Stefan Horngacher ogłosił skład drużyny. Ryzykowna decyzja trenera

Stefan Horngacher ogłosił skład na sobotnią rywalizację w konkursie drużynowym w fińskim Lahti. Biorąc pod uwagę skoki w piątkowych treningach i kwalifikacjach, można uznać, że trener podjął ryzykowną decyzję, wybierając Piotra Żyłę.
Zobacz wideo

- Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch - czyli Stefan Horngacher nie eksperymentuje w przedostatniej drużynówce przed MŚ w Seefeld - taką informację przekazał Łukasz Jachimiak za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Biorąc pod uwagę, jak prezentowali się biało-czerwoni w piątkowych skokach, można było sądzić, że trener zdecyduje się odsunąć od drużyny tego drugiego, zastępując go choćby Maciejem Kotem. Horngacher zdecydował się jednak podjąć ryzyko, mając pełne zaufanie do Piotra Żyły

Stefan Horngacher trzyma się składu, który wystawiał regularnie do konkursów drużynowych. Wydaje się, że na decyzję duży wpływ miał fakt, że trener nie chce eksperymentować tuż przed mistrzostwami świata w austriackim Seefeld, które rozpoczną się za dwa tygodnie. Austriak ma pełne zaufanie do Żyły, który w bieżącym sezonie prezentuje się znacznie lepiej od Kota, zajmując 4. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jeden z najlepszych skoczków sezonu odpuszcza PŚ w Lahti. Podał powód

Markus Eisenbichler, jeden z najlepszych skoczków tego sezonu, odpuszcza zawody PŚ w Lahti. Powód? Niemiec chce przygotować wielką formę na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Seefeld.

Więcej o: