Skoki narciarskie. Trudne warunki na skoczni w Lahti. Co z zawodami Pucharu Świata?

W najbliższy weekend zawodników czekają zawody Pucharu Świata w Lahti. Wiele wskazuje, że warunki atmosferyczne nie mają sprzyjać skoczkom. A konkurs jest zagrożony.
Zobacz wideo

W najbliższych dniach w Lahti ma wiać. Meteorolodzy przewidują, że wiatr może osiągnąć nawet sześć metrów na sekundę. Takie warunki mogą doprowadzić nawet do odwołania konkursu. Ale to nie koniec. W Lahti spodziewają się dużych opadów deszczu ze śniegiem.

Polski Związek Narciarski poinformował, że w składzie polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Lahti dojdzie do jednej zmiany. Na skoczni o punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 116 metrze zobaczymy: Macieja Kota, Pawła Wąska, Kamila Stoch, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego oraz Jakuba Wolnego. Ten pierwszy zastąpi w ekipie Stefana Hulę.

Czołowy skoczek nie pojechał do Lahti

Markus Eisenbichler, jeden z najlepszych skoczków tego sezonu, odpuszcza zawody PŚ w Lahti. Powód? Niemiec chce przygotować wielką formę na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Seefeld.

Skocznia w Lahti

Skocznie kompleksu Salpausselkä to magiczne miejsce. Przez wiele lat Finowie nie chcieli ponosić dodatkowych kosztów, dlatego nie zdecydowali się na gruntowną modernizację obu obiektów. Olbrzymie betonowe konstrukcje zostały wręcz nienaruszone, ale w przypadku normalnej skoczni zmieniono nieco profil ze skoku, co przełożyło się na przeniesienie hills size z 97. na 100 m. Duża skocznia o nietypowym punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 116 m zachowała swój niepowtarzalny charakter, bo przeszła tylko kosmetyczne zmiany.

Puchar Świata w Lahti

  • piątek 
    18:00 - kwalifikacje
  • sobota 
    16:30 - pierwsza seria konkursu drużynowego
  • niedziela 
    16:15 - pierwsza seria konkursu indywidualnego
Więcej o: