Skoczek polskiego pochodzenia w składzie USA na MŚ w Seefeld

Znamy już pierwsze składy skoczków i skoczkiń na Mistrzostwa Świata w Seefeld. Karty odkryli Amerykanie i Rosjanie. Jest polski akcent.
Zobacz wideo

Amerykanie w Austrii wystawią drużynę skoczków. Powołania oprócz regularnie startującego w Pucharze Świata Kevina Bicknera otrzymali również Casey Larson, a także mniej znani Andrew Urlaub i Patrick Gąsienica. Ten ostatni ma polskie korzenie. Jego tata był polskim skoczkiem narciarskim. W rywalizacji kobiet wystartują cztery zawodniczki: Nita Englund, Tara Geraghty-Moats, Nina Lussi i Logan Sankey. W Seefeld nie zobaczymy mistrzyni świata z 2013 roku. Sarah Hendrickson przed sezonem zawiesiła swoją sportową karierę.

O składzie swoich drużyn postanowili poinformować również Rosjanie. W drużynie skoczków znalazło się pięciu zawodników: Jewgienij Klimow, Dmitrij Wasiliew, Roman Trofimow, Maksim Siergiejew i Denis Korniłow, który ma być rezerwowym. W składzie pań znalazły się: Lidija Jakowlewa, Sofja Tichonowa, Aleksandra Kustowa, Anna Szpynewa i Ksenia Kablukowa.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Koniec epoki w skokach narciarskich! Noriaki Kasai nie wystąpi na MŚ

Hideharu Miyahira ogłosił nazwiska skoczków, których zabierze ze sobą do Seefeld, gdzie już 19 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Trener japońskiej kadry będzie miał do dyspozycji Ryoyu Kobayashiego, Yukiyę Sato, Junshiro Kobayashiego, Daikiego Ito oraz Naokiego Nakamurę.

Więcej o: