Skoki narciarskie. Norwescy skoczkowie przygotowali specjalne zaproszenia dla Polaków

Daniel Andre-Tande i Maren Lundby zapraszają polskich fanów do przyjazdu na turniej Raw Air... po polsku! Wiele wskazuje na to, że Norwegowie mocno liczą na przyjazd fanów z Polski, którzy jako jedyni mogą uratować frekwencje na trybunach.
Zobacz wideo

Norwegowie po raz kolejny walczą z niską sprzedażą biletów na turniej Raw Air, który rozpoczyna się 8. marca kwalifikacjami do konkurs w Oslo. Organizatorzy robią wszystko, co w ich mocy, aby przyciągnąć fanów pod skocznię. W tym celu Daniel Andre-Tande i Maren Lundby nagrali specjalne zaproszenia, kierowane do Polaków, aby po raz kolejny licznie przyjechali do Skandynawii.

Stefan Horngacher zostanie w Polsce? Oferta Polski przebija niemiecką

Stefan Horngacher jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Ostatnie wywiady pokazują, że bliżej mu do Niemiec, ale oferta Polski może okazać się bardziej korzystna. Wbrew plotkom krążącym po Internecie, żona Horngachera wolałaby, żeby ten pracował w Polsce. Do tego Austriak słynie z innowacyjnego podejścia do treningu. To on w naszym kraju wprowadzał testy na platformie dynamometrycznej i nawiązał ścisłą współpracę z austriackim profesorem Haraldem Pernitschem, dzięki której trening skoczków jest dopasowany do ich aktualnego stopnia zmęczenia, przez co jest bardziej efektywny.