Polska deklasuje w Pucharze Narodów. Więcej punktów niż trzy najgroźniejsze drużyny razem wzięte

Polscy skoczkowie zdobyli 250 punktów i zaliczyli najlepszy konkurs w historii startów na skoczniach mamucich! Biało-czerwoni odskoczyli Niemcom na 414 punktów, a w niedzielę po prostu zdeklasowali zawodników Wernera Schustera. Polacy zdobyli tez więcej punktów niż Niemcy, Norwegia i Austria razem wzięte.
Zobacz wideo

Długo czekaliśmy na zwycięstwo Kamila Stocha, ale wreszcie jest! Najlepszy polski skoczek osiągnął 214.5 i 227.5 m i okazał się najlepszy na skoczni do lotów w Oberstdorfie. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, który również fenomenalnie latał na niemieckiej skoczni. Czwarty był Piotr Żyła, a najlepszy konkurs w karierze zaliczył Jakub Wolny, który zajął szóste miejsce. 

Polacy deklasują

Oznacza to, że biało-czerwoni zdobyli w sumie 250 punktów, co jest najlepszym wynikiem w historii startu na mamutach i jednym z lepszych w historii w ogóle. Nasi skoczkowie zdobyli aż o 207 punktów więcej od drugich w klasyfikacji Niemców, a w tym momencie mają już 414 punktów przewagi. To oznacza, że drugi w historii Puchar Narodów. 

Co ciekawe, w niedzielę Polska zdobyła więcej punktów do Pucharu Narodów niż Niemcy, Austria i Norwegia razem wzięci. Polska zdobyła w niedzielę 250 punktów, a Norwegia (115), Austria (62), a Niemcy zaledwie (43), czyli ekipa Horngachera zdobyła 30 punktów więcej od najgroźniejszych kandydatów do medalu na mistrzostwach świata.

Więcej o: