Skoki narciarskie. Złe prognozy przed niedzielnym konkursem. Organizatorzy walczą z pogodą

W południowych Niemczech i całej Bawarii mocno sypie śnieg. Odwołano już mecz drugiej Bundesligi, a w Oberstdorfie trwa walka o dobre przygotowanie zeskoku. Przeszkadzają również mocne podmuchy wiatru.
Zobacz wideo

W niedzielę o godzinie 14:45 ma rozpocząć się seria kwalifikacyjna przed trzecim i ostatnim konkursem lotów w Oberstdorfie. Niestety, w Bawarii mocno sypie śnieg, który doprowadził już m.in do odwołania jednego z meczów drugiej Bundesligi, narciarstwa alpejskiego w Ga-Pa, a problemy mają także organizatorzy konkursu lotów. Od godzin porannych trwa walka ze śniegiem na skoczni im. Heniego Klopfera. 

W nocy spadło mnóstwo śniegu, biały puch zasypuje skocznię także przez cały dzień. Jakby tego było mało pojawił się również wiatr, a podmuchy sięgają 3-4 m/s. Własnie dlatego od godzin porannych na skoczni pracuje ratrak, który ubija zeskok.

Niestety, duże opady mogą powodować problemy przy lądowaniu, bo na zeskoku będzie zalegało sporo nieubitego białego puchu, a w takich sytuacjach często zdarzają się upadki. Te mogą być szczególnie niebezpieczne, bo w lotach prędkość przekracza 120 km/h.

Kwalifikacje o godzinie 14.45. Konkurs o godzinie 16. Relacja w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie. 

Więcej o: