Skoki narciarskie. Znany Niemiec ma poważne problemy zdrowotne. Co z mistrzostwami świata?

30-letni Severin Freund, najlepszy skoczek sezonu 2014/2015, ma nieustające problemy z kolanami. Wszystko wskazuje, że nie wystąpi na zbliżających się mistrzostwach świata w austriackim Seefeld.
Zobacz wideo

Freund to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich skoczków. W sezonie 2014/2015 zdobył Kryształową Kulę, a podczas zimowych igrzysk olimpijskich w 2014 roku wraz z reprezentacją Niemiec sięgnął po złoto. Wszystko jednak wskazuje, że teraz nie powtórzy sukcesu.

Już 19 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w Seefeld, ale Freund najprawdopodobniej nie zdoła się na nie wykurować. Niemiec w przeszłości już dwukrotnie zrywał więzadła krzyżowe w kolanie. I wciąż nie czuje się na siłach, aby wrócić do rywalizacji. 

Kolejne problemy z kolanem

- Ostatnio Severin miał problemy z kolanem, które znów ucierpiało. Dlatego nie skakał w ostatnich konkursach. Wydaje nam się, że to nic wielkiego. Postanowił zrobić sobie przerwę, tydzień, dwa, nie ryzykować. Celem jest powrót do Pucharu Świata. Kiedy? Tego nie wiemy - powiedział Florian Schwarz, rzecznik prasowy niemieckiej kadry.
 
W tym sezonie pojawił się w Pucharze Świata po blisko dwuletniej przerwie. Ze względu na słabe występy został jednak wycofany z rywalizacji po konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. 30-latek próbował odbudować się na zawodach Pucharu Kontynentalnego. 

Więcej o: