Skoki narciarskie. Jest stanowisko ws. Horngachera! Adam Małysz zabrał głos

- Niemcy się cieszą, że będzie ich trenerem? A dlaczego Polacy się nie cieszą? Powinni wspierać, pokazać w internecie, że są ze Stefanem i okazać mu wsparcie. Ja jestem przekonany, że Stefan Horngacher zostanie w Polsce. W Niemczech nie będzie miał tak dobrze jak ma w Polsce - powiedział Adam Małysz, dyrektor PZN, w wywiadzie dla portalu Skijumping.pl.
Zobacz wideo

"Stefan Horngacher ma zastąpić Wernera Schustera na stanowisku szkoleniowca niemieckiej kadry po zakończeniu obecnego sezonu" - poinformował na Twitterze Dominik Formela ze Skijumping.pl. Ten sam dziennikarz zapytał o oficjalne stanowisko w tej sprawie Adama Małysza, dyrektora PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej. - Ja jestem przekonany, że Stefan Horngacher zostanie w Polsce. Rozmawiamy codziennie, nie naciskam, bo to Stefan musi podjąć ostateczną decyzję. Niemcy się cieszą, że będzie ich trenerem? A dlaczego Polacy się nie cieszą? Powinni teraz wspierać, pokazać w internecie, że są ze Stefanem i okazać mu wsparcie - zaapelował Małysz w wywiadzie dla portalu Skijumping.pl. Czy PZN będzie wystanie rywalizować z Niemieckim Związkiem Narciarskim? - Mamy karty w ręku od samego początku. W Niemczech Stefan nie będzie miał tak dobrze jak ma w Polsce. Może się mylę, ale u nas ma naprawdę wszystko - zaznaczył Małysz po piątkowym konkursie na skoczni w Oberstdorfie.

 

Werner Schuster w czwartek ogłosił, że po sezonie przestanie trenować niemiecką kadrę. Głównym kandydatem do zastąpienia go jest prowadzący Polaków Stefan Horngacher. Jak się okazuje, trener polskiej kadry miał już podjąć decyzję i zgodzić się na prowadzenie drużyny naszych zachodnich sąsiadów. W marcu 2018 roku umowa Horngachera została przedłużona zaledwie o rok. Polacy optowali za czteroletnią, a potem za dwuletnią umową. Horngacher i jego małżonka nie chcieli jednak aż tak długiego kontraktu. Trener doskonale wiedział, że presja w polskich skokach jest ogromna, a wiosną 2019 roku zwolnić się może stanowisko trenera reprezentacji Niemiec. Austriak chciał panować nad sytuacją i mieć możliwość wyboru. Już wkrótce Polska i Niemcy mogą się licytować o trenera, ale wszystko wskazuje na to, że ostateczną decyzję i tak podejmie... jego żona Nicole Hoffmeyer (była fizjoterapeutka kadry Niemiec). Chciałaby, żeby Austriak wrócił do domu (Horngacher mieszka na stałe w okolicach Hinterzarten).

- Horst Huettel, dyrektor sportowy skoków i kombinacji w Niemieckim Związku Narciarskim, powiedział, że na rynku jest niewielu trenerów na takim poziomie jak Werner Schuster i Stefan Horngacher. Między wierszami można wyczytać, kogo chce federacja - mówi Matthias Bielek, komentator skoków w niemieckim Eurosporcie. - Jeśli niemiecka federacja zauważy szansę, by pozyskać Horngachera, to zrobi wszystko, co w jej mocy, by go ściągnąć. Horst Huettel, dyrektor sportowy skoków i kombinacji w DSV, powiedział na konferencji Schustera, że nie było żadnych rozmów, żadnego kontraktu z Horngacherem. Ale ludzie z DSV wiedzą, że jego kontrakt w Polsce się kończy – mówi Bielek. - On jest na szczycie listy życzeń – mówi komentator Eurosportu.

Więcej o: