Skoki narciarskie. FIS złamał swój własny regulamin. Skoczkowie skaczą za dużo!

Piątek w Oberstdorfie jest bardzo intensywny dla skoczków narciarskich. Na niemieckim mamucie zaplanowano dla zawodników 5 rund skoków. Problem w tym, że jest to niezgodne z regulaminem FIS.
Zobacz wideo

Najlepsi skoczkowie świata przebywają obecnie w niemieckim Oberstdorfie, gdzie odbywają się pierwsze w tym sezonie loty narciarskie. Na piątek organizatorzy zaplanowali 5 rund: dwie serie treningowe, kwalifikacje oraz dwie serie konkursowe. Jak jednak informuje serwis Skijumping.pl, regulamin FIS zakłada, że w ciągu jednego dnia zawodnik nie może oddać więcej niż cztery próby na mamucim obiekcie. 

Loty w Oberstdorfie. Jaką decyzję podejmie FIS?

Nie wiadomo zatem, co w przypadku gdy dany zawodnik odda dwa skoki treningowe, kwalifikacyjny, a następnie w konkursie awansuje do serii finałowej. Czy do drugiej serii konkursu głównego taki skoczek nie będzie mógł przystąpić? A może w takim przypadku organizatorzy zdecydują się w piątek rozegrać tylko jedną serię konkursu? Wątpliwości jest wiele i FIS będzie musiał podjąć w tym zakresie jakąś decyzję.

Niewykluczone jednak, że władze skoków nie zwrócą uwagi na omawiany przepis i skoczkowie wezmą udział we wszystkich rundach, które zostały na piątek zaplanowane  w Oberstdorfie. Nieraz zdarzało się już tak, że zasady FIS zakładały jedno, a organizatorzy konkursu decydowali się na inne rozwiązanie.

Więcej o: