Skoki narciarskie. Dyrektor niemieckiej kadry został zapytany o zatrudnienie Horngachera

Werner Schuster ogłosił, że po sezonie przestanie trenować niemiecką kadrę. Głównym kandydatem do zastąpienia go jest prowadzący Polaków Stefan Horngacher. Dyrektor sportowy niemieckiej kadry został zapytany o zatrudnienie Horngachera i nie zaprzeczył tym plotkom.
Zobacz wideo

Niemiecki portal Sport1.de zapytał o te plotki dyrektora sportowego niemieckiej kadry Horsta Huettela. Huettel nie powiedział za wiele, ale co ważne, nie zaprzeczył tym plotkom. - Współpracował już z nami. W Polsce nadal ma ważny kontrakt, nic więcej nie mogę powiedzieć - stwierdził dodając jedynie, że sprawa nie zostanie rozwiązana w najbliższej przyszłości, co jest kolejną wskazówką przemawiającą za Horngacherem. Austriak przekonuje, że Polska ma u niego pierwszeństwo. Decyzja na pewno nie zostanie podjęta przed mistrzostwami świata - dopiero po nich Austriak porozmawia z władzami PZN-u. 

Horngacher zastąpi Schustera?

Austriacki trener Werner Schuster, który od 2008 prowadzi niemieckich skoczków, długo zwodził federację, ale wreszcie zwołał oficjalną konferencję prasową, na której ogłosił, że po sezonie 2018/2019 żegna się ze stanowiskiem trenera kadry Niemiec. Przed zeszłorocznymi igrzyskami w Pjongczangu Schuster twierdził, że jego praca z kadrą Niemiec dobiega końca, a on sam jest już zmęczony psychicznie ciągłym jeżdżeniem po świecie. Dał się jednak przekonać Niemcom, by pozostał na stanowisku jeszcze rok, bo wtedy nie było na rynku odpowiednich kandydatów. DSV zdawało sobie również sprawę z tego, że w marcu 2019 roku wygasa umowa Stefana Horngachera z Polskim Związkiem Narciarskim. PZN również po cichu liczył na to, że Schuster przedłuży umowę z DSV.

W marcu 2018 roku umowa Horngachera została przedłużona zaledwie o rok. Polacy optowali za czteroletnią, a potem za dwuletnią umową. Horngacher i jego małżonka nie chcieli jednak aż tak długiego kontraktu. Trener doskonale wiedział, że presja w polskich skokach jest ogromna, a wiosną 2019 roku zwolnić się może stanowisko trenera reprezentacji Niemiec. Austriak chciał panować nad sytuacją i mieć możliwość wyboru. Już wkrótce Polska i Niemcy mogą się licytować o trenera, ale wszystko wskazuje na to, że ostateczną decyzję i tak podejmie... jego żona Nicole Hoffmeyer (była fizjoterapeutka kadry Niemiec). Chciałaby, żeby Austriak wrócił do domu (Horngacher mieszka na stałe w okolicach Hinterzarten).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.