Kamil Stoch nominowany do prestiżowej nagrody. To "sportowe Oscary"

Kamil Stoch, wraz ze Svenem Hannawaldem, zostali nominowani do nagrody Laureusa, która jest postrzegana w sportowym środowisku jako "sportowe Oscary".
Zobacz wideo

Kamil Stoch i Sven Hannawald zostali nominowani do prestiżowej nagrody Laureusa, traktowanej w środowisku sportowym jak Oscary w świecie filmowym. Na uznanie zasłużył gest wykonany przez Niemca po czwartym zwycięstwie Polaka w Turnieju Czterech Skoczni. Hannawald podszedł po konkursie w Bischofshoven do Stocha i pogratulował mu powtórzenia jego wyczynu - wygrania czterech konkursów podczas jednego Turnieju Czterech Skoczni. Gest znalazł uznanie wśród kibiców, obaj skoczkowie wygrali już comiesięczny plebiscyt (nagroda Laureusa jest najpierw wybierana za każdy miesiąc), a teraz obydwaj powalczą o zwycięstwo za cały rok 2018. 

Nagrody Laureusa są przyznawane od 2000 roku. Pomysłodawcą plebiscytu był Nelson Mandela, ówczesny prezydent RPA. Od tamtej pory nagrody zdobywali m.in. Serena Williams, Roger Federer, Usain Bolt czy Novak Djoković. W konkursie liczą się głosy internautów - głosować można na stronie internetowej plebiscytu. Tegoroczna gala rozdania nagród odbędzie się 18 lutego w Monako.

Historyczny moment na MŚ

Podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Austrii będziemy świadkami historycznego konkursu skoków. Do programu zawodów zostały dopisane zmagania drużynowe kobiet. Tym samym będzie to szósta konkurencja w tej dyscyplinie.

Więcej o: