Koniec epoki w skokach narciarskich! Noriaki Kasai nie wystąpi na MŚ!

Hideharu Miyahira, trener japońskich skoczków, ogłosił skład swojej drużyny na zbliżające się Mistrzostwa Świata w austriackim Seefeld. Po raz pierwszy od 1999 roku nie wystąpi na nich Noriaki Kasai.
Zobacz wideo

Po zawodach w japońskim Sapporo Hideharu Miyahira ogłosił nazwiska skoczków, których zabierze ze sobą do Seefeld, gdzie już 19 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Trener japońskiej kadry będzie miał do dyspozycji Ryoyu Kobayashiego, Yukiyę Sato, Junshiro Kobayashiego, Daikiego Ito oraz Naokiego Nakamurę. Do Austrii nie poleci Noriaki Kasai, nawet pomimo dobrego występu w niedzielnym konkursie na Okurayamie, w którym zajął 7. miejsce. Miyahira twardo trzymał się swojego pomysłu, który zakładał, że o medale powalczy pięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników w klasyfikacji Pucharu Świata.

Pierwsze mistrzostwa świata bez Kasaiego od 1999 roku

Po raz pierwszy od 1999 roku nie zobaczymy na starcie światowego czempionatu Noriakiego Kasaiego. Japoński weteran skoków nie będzie miał możliwości wystąpić w swoich jedenastych mistrzostwach świata. Kasai w tym czasie zdobył dwa brązowe medale indywidualne, dwa srebra i brązy w drużynie oraz brązowy medal w zawodach mikstu w Falun.

Więcej o: