Skoki narciarskie. Piotr Żyła spadł z podium! Znakomity Kamil Stoch w drugiej serii

Stefan Kraft znowu okazał się najlepszy w Sapporo! Piotr Żyła był bardzo bliski miejsca na podium. Kamil Stoch zajął szóste miejsce. Punktowali wszyscy Polacy.
Zobacz wideo

Piotr Żyła po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce po dobrym skoku na 139,5 m, choć stracił dużo punktów ze względu na słabe oceny od sędziów. W drugiej serii skoczył 127 metrów i ostatecznie stracił zaledwie pół punktu do trzeciego Ryoyu Kobayashiego (Polak zajął czwarte miejsce ex aequo z Halvorem Egnerem Granerudem). Za to Kamil Stoch awansował z 11. na szóste miejsce po skoku na 131,5 m w drugiej serii - była to druga najdalsza odległość. Zdecydowanie najlepszy po raz drugi w Sapporo okazał się Stefan Kraft, który wyprzedził drugiego Timiego Zajca o prawie 10 punktów.

Zapunktowali wszyscy Polacy

Dopiero po raz drugi w tym sezonie zapunktowali wszyscy podopieczni Stefana Horngachera - po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce podczas konkursu we włoskim Predazzo. Dawid Kubacki zajął 12. miejsce, Maciej Kot 21., Stefan Hula 25., a Jakub Wolny 30. Kolejne konkursy odbędą się za tydzień w niemieckim Oberstdorfie na skoczni mamuciej. 

Więcej o: