Kapitalne skoki Polaków! Ależ zaskoczenie! Stoch drugi w kwalifikacjach

Kamil Stoch zajął drugie miejsce podczas kwalifikacji do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Sapporo. Wygrał Austriak Stefan Kraft, a w pierwszej dziesiątce prócz Stocha znalazło się także trzech innych Polaków.
Zobacz wideo

Kamil Stoch zmaga się w Japonii z przeziębieniem. Z tego powodu w piątek nie brał udziału w treningu i oddał tylko jeden skok. 126 metrów dało mu drugie miejsce w kwalifikacjach, w których najlepszy okazał się Austriak Stefan Kraft (125,5 metra). 

Eliminacje do sobotniego konkursu w Japonii były bardzo udane także dla pozostałych naszych skoczków. Stefan Hula był szósty, Maciej Kot dziewiąty, Dawid Kubacki dziesiąty, Piotr Żyła szesnasty, a Jakub Wolny dwudziesty czwarty. Zwłaszcza rezultaty Huli i Kota to pozytywne niespodzianki, bo obu zawodnikom nie wiedzie się w tym sezonie Pucharu Świata.

Johann Andre Forfang nie miał szczęścia

W piątek w Sapporo panowały bardzo ciężkie warunki do skoków. Wiał silny zmienny wiatr i padał gęsty śnieg. Z tego powodu treningi rozpoczęły się z dwugodzinnym opóźnieniem (o 10:00, a miały o 8:00) i trwały tylko jedną serię. W kwalifikacjach najmniej szczęścia do warunków miał Johann Andre Forfang. Norweg trafił na bardzo mocny wiatr i skoczył zaledwie 99 metrów. Z tego powodu nie zdołał awansować do konkursu, mimo że w kwalifikacjach odpadało tylko pięciu zawodników (startowało 55 skoczków). W sobotę zawody rozpoczną się o godzinie 8:00 (seria próbna godzinę wcześniej).  Drugi konkurs w nocy z soboty na niedzielę: o 1:00 odbędą się kwalifikacje, natomiast o 2:00 konkurs indywidualny.