Skoki narciarskie. David Siegel przeszedł operację. Bardzo długa przerwa po upadku w Zakopanem

David Siegel przeszedł operację kolana po koszmarnym upadku w Zakopanem. Niemiec nie będzie mógł skakać nawet przez 10 miesięcy.
Zobacz wideo

Niemcy wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem, ale wielkich powodów do radości nie mieli. Groźny upadek w trakcie zawodów zaliczył bowiem David Siegel, ostatnio prezentujący bardzo dobrą dyspozycję. Niemiec w drugiej serii zawodów skoczył aż 142,5 m, ale nie ustał skoku i upadając uderzył głową w zeskok. Później długo nie podnosił się z zeskoku i został z niego zniesiony na noszach. - Markus Eisenbichler stał ze łzami w oczach, a Werner Schuster nie mógł uwierzyć w to, co się stało. To było najprawdopodobniej najsmutniejsze zwycięstwo Niemców - napisał serwis Sport.de.

Długa przerwa Niemca

Siegel już nie wróci na skocznię w tym sezonie i niewykluczone, że straci dużą część przyszłego sezonu. Jego przerwa potrwa od 8 do 10 miesięcy, zdradził Mark Dorfmueller, doktor zajmujący się niemieckimi skoczkami. Sam Siegel mówi jednak, że nie podda się i bardzo szybko rozpocznie rehabilitację, by jak najszybciej wrócić na skocznię. 22-latek ostatnio znajdował się w coraz lepszej formie, jednak ominą go lutowe mistrzostwa świata w Seefeld.

Więcej o: