Skoki narciarskie. Lekarze w Niemczech postawili diagnozę Siegelowi po fatalnym upadku w Zakopanem

David Siegel, który w sobotę zaliczył groźny upadek na skoczni w Zakopanem, przeszedł szczegółowe badania w Niemczech. Wykazały one, że skoczek zerwał więzadło w kolanie, co oznacza dla niego koniec sezonu.
Zobacz wideo

Niemcy wygrali sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem, ale wielkich powodów do radości nie mieli. Groźny upadek w trakcie zawodów zaliczył bowiem David Siegel, ostatnio prezentujący bardzo dobrą dyspozycję. Niemiec w drugiej serii zawodów skoczył aż 142,5 m, ale nie ustał skoku i upadając uderzył głową w zeskok. Później długo nie podnosił się z zeskoku i został z niego zniesiony na noszach. - Markus Eisenbichler powiedział nam, że jego kolano jest raczej w rozsypce - powiedział w rozmowie z TVP Maciej Kot

W poniedziałek Siegel przeszedł szczegółowe badania w klinice w Monachium, które wykazały, że doznał on zerwania więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Za kilka dni 22-latek przejdzie operację, po której czekać go będzie kilkumiesięczna przerwa od treningów. To oznacza, że nie tylko opuści on zbliżające się mistrzostwa świata, ale także nie wystartuje już w żadnym konkursie w tym sezonie.

 
Więcej o: