Niemiecki dziennikarz jest pewny. Jeśli Werner Schuster nie przedłuży umowy, zastąpi go Stefan Horngacher

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Stefan Horngacher, ma zastąpić w niemieckiej kadrze Wernera Schustera, jeśli nie przedłuży on wygasającego niebawem kontraktu - w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty" przekonuje Sebastian Kayser, dziennikarz "Bilda".
Zobacz wideo

Schuster w niemieckiej kadrze ma bardzo mocną pozycję. Sukcesy z ostatnich lat sprawiły, że niemiecki związek chce go zatrzymać za wszelką cenę. Jego kontrakt wygasa jednak wiosną bieżącego roku, a on sam wciąż zastanawia się nad przejściem do reprezentacji Austrii. - Jasne jest, że trenowanie zawodników swojego własnego kraju to dla każdego Austriaka marzenie - przyznał Sebastian Kayser, dziennikarz gazety "Bild" w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

Niemiecki dziennikarz twierdzi, że gdyby Schuster zdecydował się na objęcie reprezentacji Austrii, jego miejsce w niemieckiej kadrze najprawdopodobniej zająłby Stefan Horngacher.  - Jeśli Schuster nie przedłuży kontraktu, przyjdzie Horngacher. Obawy Polaków są uzasadnione - dodał Kayser.

Horngacher jest trenerem reprezentacji Polski od sezonu 2016/18. To pod jego wodzą Kamil Stoch wygrywał dwukrotnie Turniej Czterech Skoczni i zdobył złoty medal olimpijski. To także pod jego wodza biało-czerwoni wygrali drużynowe mistrzostwa świata w 2017 roku, a rok później zdobyli brąz na IO.