Skoki narciarskie. Świetna informacja dla kibiców. Więcej skoków w TVP

Telewizja Polska porozumiała się z Polskim Związkiem Narciarskim w kwestiach dodatkowych transmisji i materiałów ze skoków narciarskich. Na podstawie nowej umowy TVP pokaże m.in Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Przedłużona została także umowa na transmisje polskich konkursów aż do 2026 roku.

Kilka miesięcy temu TVP przedłużyło licencje na pokazywanie konkursów Pucharu Świata aż do 2021 roku. Umowa podpisania z Eurosportem dotyczy transmisji zarówno Letniego Grand Prix jak i zimowego Pucharu Świata, a także wybranych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich i dwóch najbliższych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.

TVP rozszerza ofertę skoków

Okazuje się jednak, że TVP rozszerzy swoją paletę praw do skoków narciarskich i będzie to znakomita informacja dla polskich kibiców oraz skoczków. W TVP mają być transmitowane nie tylko Puchary Świata, ale także polskie zawody Pucharu Kontynentalnego. Te w Zakopanem zaplanowano w dniach 16 i 17 marca 2019 roku. 

Telewizja Polska przedłuży również umowę na pokazywanie polskich konkursów Pucharu Świata aż do 2026 roku. Jest to bezpośrednia umowa między TVP a PZN. Oznacza to, że nawet gdyby w przyszłości TVP straciło prawa do pokazywania skoków, to i tak polskie konkursy będą dostępne w publicznej telewizji. - Ta współpraca zawsze dobrze się układała. Jesteśmy razem od 1991 roku. Będzie to współpraca poszerzona także o ewentualne Puchary Świata, Kontynentalne, a także ewentualny Puchary Świata kobiet - mówił Apoloniusz Tajner

W pakiet wchodzą także transmisje z mistrzostw Polski. Bardzo możliwe, że na antenie TVP będzie pojawiało się także więcej materiałów z rywalizacji juniorów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków i Kombinacji Norweskiej. - Na siedem lat do przodu zabezpieczamy transmisje z Letniego Grand Prix, Pucharu Świata, mistrzostw Polski, które odbywają się 26 grudnia. To mądra, przemyślana decyzja - dodał prezes TVP Jacek Kurski.