Skoki narciarskie. Adam Małysz ma pomysł na dużą zmianę w konkursach skoków

Adam Małysz proponuje, by w konkursach drużynowych można było wystawić dwa zespoły z jednego kraju. - W innych dyscyplinach tak się dzieje - zauważa Orzeł z Wisły podczas rozmowy z dziennikarzami.
Zobacz wideo

W sobotę w Zakopanem zostanie rozegrany konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Faworytami zawodów będą Polacy, którzy wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Maciej Kot. W piątej na Wielkiej Krokwi odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Awans uzyskali wszyscy startujący w nich polscy skoczkowie - cała 11. Siedmiu z nich (Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka i Andrzej Stękała) na start musi jednak czekać do niedzieli, bo zgodnie z regulaminem PŚ w konkursie drużynowym można wystawić tylko czterech zawodników. Być może jednak w tym zakresie nastąpią w przyszłości zmiany. 

Adam Małysz: po dwa zespoły z jednego kraju w konkursie drużynowym

Adam Małysz proponuje, by w zawodach drużynowych każdy kraj mógł wystawiać po dwa zespoły. - To ciekawy pomysł. W innych dyscyplinach tak się dzieje, w biegach czy w biathlonie można wystawiać zespół numer jeden, numer dwa... Nawet w kombinacji norweskiej tak jest - mówi Orzeł z Wisły. I dodaje: - Może w przyszłości pojawi się taka możliwość, zwłaszcza, że drużyn w konkursach jest coraz mniej. Jestem "za" - kończy Małysz.

Więcej o: