Skoki narciarskie. Zaskakujące wyniki kwalifikacji. Zniszczoł najlepszy z Polaków

Dawid Kubacki był najlepszym skoczkiem podczas treningu i serii próbnej, ale w piątkowych kwalifikacjach przed Pucharem Świata w Zakopanem był dopiero dziesiąty. Niespodziewanie najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł, który zajął szóstą lokatę.
Zobacz wideo

W kwalifikacjach wystartowało 66 zawodników z 15 krajów. W składzie reprezentacji Polski zobaczyliśmy takich zawodników jak: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka. Zabrakło jedynie Tomasza Pilcha.

Aleksander Zniszczoł osiągnął aż 128.5 metra i przez długi czas był liderem kwalifikacji. Ostatecznie dał się wyprzedzić tylko pięciu zawodników. Czwarty był Kraft, a na podium znaleźli się Zajc, Johansson oraz Forfang, który wygrał kwalifikacje.

Wszyscy Polacy awansowali do niedzielnego konkursu, ale nie wszyscy mogą być zadowoleni ze swoich pozycji. Wolny był 16., a Stoch dopiero 21. Hula zajął 33. lokatę, Żyła 40.. Wyprzedził go nawet Wąsek, który był 37.. W konkursie zobaczymy także:Kota (40.), Kantykę (41.) oraz Murańkę i Stękałę (obaj byli 44.). Najlepsi z Polaków okazali się: Zniszczoł (6.) i Kubacki (10.).

Gwiazdy odpuszczają PŚ w Zakopanem

W Zakopanem nie zobaczymy trzech zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (Severin Freund, Peter Prevc, Gregor Schlierenzauer), złotego i srebrnego medalisty olimpijskiego (Andreas Wellinger) oraz trzeciego zawodnika dwóch ostatnich sezonów (Daniel-Andre Tande).

Program PŚ w Zakopanem:

Sobota, 19.01.2019

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 20.01.2019

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego