Skoki narciarskie. Mistrzostwa Norwegii bez sensacji

We wtorek obiekcie HS 140 w Trondheim odbyły się Mistrzostwa Norwegii w skokach narciarskich. Rywalizacje wygrał Andreas Stjernen, którzy wyprzedził m.in Johanna Andre Forfanga i Roberta Johanssona.
Zobacz wideo

Andreas Stjernen był bezkonkurencyjny w trakcie rozgrywanych mistrzostw Norwegii w Trondheim. W pierwszym skoku uzyskał 138,5 metra. W drugim potwierdził wysoką formę skacząc 133,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Johann Andre Forfang, który uzyskał 133,5 metra oraz 134 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Johansson (141 metrów; 132 metry). Obrońca tytułu zaliczył jednak upadek, mimo to udało mu się jednak zająć trzecie miejsce. 

Tuż za podium znalazł się Halvor Egner Granerud. 22-latek z Oslo oddawał skoki na odległość 134,5 metra i 132 metrów. Piąty był Robin Pedersen (132 metry; 124,5 metra). Dopiero szóste miejsce zajął Daniel Andre Tande, który ostatnio zrezygnował z zawodów w Predazzo. Reprezentant klubu Kongsberg skoczył 129,5 metra i 123,5 metra.

Warto jednak zauważyć, że w  kwalifikacjach do konkursu wystartowało 67 zawodników. Kolejnym sprawdzianem dla kadry Alexandra Stoeckla będą zawody Pucharu Świata w Zakopanem, które zostaną rozegrane w najbliższy weekend.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na SportsInWinter.pl