Skoki narciarskie. PŚ w Zakopanem. Jest skład reprezentacji Polski

Znamy skład reprezentacji Polski na PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem. Do rywalizacji na Wielkiej Krokwi przystąpi 12 polskich skoczków. Kwalifikacje już w piątek 18.01 o godz. 18.
Zobacz wideo

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny, Maciej KotAleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka – to nazwiska polskich skoczków, których zobaczymy w najbliższy piątek podczas kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, do którego Stefan Horngacher wytypuje czwórkę najlepszych zawodników.

Program zawodów PŚ w Zakopanem:

piątek, 18 stycznia

16:00 oficjalny trening (2 serie)
18:00 kwalifikacje

sobota, 19 stycznia

15:00 seria próbna
16:15 konkurs drużynowy

niedziela, 20 stycznia

15:00 seria próbna
16:00 konkurs indywidualny

PŚ w Zakopanem. Pogoda powoduje problemy

Organizatorzy Pucharu Świata z nadmiarem białego puchu walczą od co najmniej ośmiu dni. – I będziemy musieli nadal wywozić, bo cały czas sypie i ma sypać do środy – zapowiedział szef komitetu organizacyjnego. – Infrastruktura już stoi, przyjechały kontenery, odśnieżamy trybuny i czekamy na ekipy – dodawał. Na szczęście prognozy pogody dotyczące wiatru są optymistyczne dla Zakopanego. Przygotowujący zawody nie patrzą jednak na nie. – Prognozy to prognozy. Z nimi jest tak, że często się nie sprawdzają. Na razie interesują nas te realia, które mamy. Czyli sypie śnieg a my pracujemy – zakończył Wojciech Gumny.

Więcej o: