Skoki narciarskie. Jest skład Polski na mistrzostwa świata juniorów

Polski Związek Narciarski opublikował listę skoczków i skoczkiń, które wezmą udział w mistrzostwach świata juniorów, które już w najbliższy poniedziałek startują w fińskim Lahti. Weźmie w nich udział także Tomasz Pilch, który poobijał się na FIS Cup w Zakopanem.
Zobacz wideo

Na stronie PZN-u pojawiły się nazwiska skoczków i skoczkiń, które już wkrótce powalczą o medale na mistrzostwach świata juniorów. Kadrę Wojciecha Topora reprezentować będą: Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Tomasz Pilch oraz Paweł Wąsek.

Pilch i Wąsek na mistrzostwach juniorów

Oznacza to, że w składzie pojawi się dwóch zawodników, którzy na co dzień trenują z Maciejem Maciusiakem w kadrze B, ale mają jeszcze możliwość startu w juniorskich mistrzostwach. Wydaje się, że liderem tej drużyny będzie Paweł Wąsek, który w ostatni weekend rywalizował w Pucharze Kontynentalnym. Nieco gorzej wygląda zaś Tomasz Pilch, który w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w MŚJ. W ostatni weekend Pilch startował w trzeciej lidze skoków, czyli na FIS Cup w Zakopanem. Niestety, zawodnik upadł w sobotnim konkursie i mimo dobrych skoków nie mógł zająć dobrego miejsca. Słabsze skoki w niedziele były już efektem poobijania z soboty. - Wyszedł mi fajny skok na progu. Dobrze było też nad bulą, ale potem zabrakło powietrza. Starałem się jak najwięcej wyciągnąć z tego skoku i za późno podszedłem do lądowania - opowiadał Pilch w rozmowie z Onetem. Pilch w sobotę zajął 15. miejsce. W niedzielę był zaś 22. 

Kadrę uzupełni trzech skoczków trenowanych przez Macieja Maciusiaka, czyli Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Adam Niżnik. W zawodach będzie mogło jednak startować tylko czterech skoczków. W rywalizacji pań wystartują także zawodniczki Marcina Bachledy: Kamila Karpiel, Joanna Kil, Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.

Indywidualny konkurs mężczyzn na skoczni HS 100 odbędzie się w czwartek 24.01 o godzinie 17.30 (konkurs kobiet o godzinie 14:00). Konkurs drużynowy w sobotę 26.01 o godzinie 17:30 (konkurs drużynowy kobiet o godzinie 14).

Więcej o: