Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata! Ale widok, ale historia

Kamil Stoch wyprzedził Piotra Żyłę i wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dawid Kubacki awansował na czwarte miejsce, a to oznacza, że Polacy zajmują drugie, trzecie i czwarte miejsce! Piękny widok. Liderem jest Ryoyu Kobayashi.
Zobacz wideo

Trzecie miejsce dla Kamila Stocha i pierwsze miejsce dla Dawida Kubackiego! W niedzielę polscy skoczkowie potwierdzili wielką klasę i powstrzymali Ryoyu Kobayashiego. Tak wygląda najlepsza dziesiątka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w której Polacy zajmują drugie, trzecie i czwarte miejsce.

Klasyfikacja generalna PŚKlasyfikacja generalna PŚ skijumping.pl/screen

Dawid Kubacki najlepszy

Kwalifikacje, które rozpoczęły się o godz. 16, nie zostały przeprowadzone do końca. Dlatego w pierwszej serii wystartowało aż 59 zawodników. Wszyscy Polacy awansowali do drugiej serii. Jakub Wolny był 30., Maciej Kot 28., Stefan Hula 27., Piotr Żyła 14., Kamil Stoch 8, a Dawid Kubacki skokiem na odległość 129.5 m zapewnił sobie prowadzenie. Ryoyu Kobayashi był drugi. Japończyk wylądował na 128. metrze.

W drugiej serii Kobayashi skoczył "zaledwie" 122.5 m i nie zapisał się w historii. W sobotę w Predazzo wyrównał mający już 16 lat rekord skoczni Adama Małysza. W niedzielę Japończyk mógł zostać pierwszym skoczkiem w historii Pucharu Świata z serią siedmiu zwycięstw z rzędu, ale ostatecznie spadł na siódmą lokatę.

Kubacki w drugiej serii skoczył 131.5 metra i zdeklasował rywali. Drugi był Kraft, a trzeci Stoch, który tak jak w sobotę, oddał znacznie lepszy skok w drugiej serii. Hula ostatecznie był 30., Wolny 29., Kot 25., Żyła 10.

Więcej o: