Skoki narciarskie. Ryoyu Kobayashi znokautował w PŚ w Predazzo. Dwóch Polaków na podium!

Ryoyu Kobayashi wygrał PŚ w Predazzo. To szósta z rzędu wygrana Japończyka, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzecie Kamil Stoch.
Zobacz wideo

W pierwszej serii do czasu toczyła się bardzo wyrównana walka. Po 121,5 metra uzyskali Piotr Żyła, Kamil Stoch i Stefan Kraft. 120 metrów skoczył Roman Koudelka, pół metra dalej skoczył Anze Semenic, a 122 metry uzyskał Dawid Kubacki. Rywali znokautował jednak Ryoyu Kobayashi, który wylądował aż na 135 metrze i po pierwszej serii nad drugim Kubackim miał przewagę aż 16,4 pkt.

W drugiej serii fantastycznie zaprezentował się Stoch, który skoczył aż 133,5 metra i awansował z piątego na trzecie miejsce. Z presją dobrze poradził sobie też Kubacki, który lądował na 131,5 metrze i utrzymał drugą pozycję. Bezkonkurencyjny był jednak Kobayashi, który poleciał 136 metrów czym nie tylko znokautował rywali, ale też wyrównał rekord skoczni.

Dla Japończyka to szósta wygrana w Pucharze Świata z rzędu. Siódmą pozycję zajął Żyła, a 29. miejsce Stefan Hula. Jakub Wolny i Maciej Kot nie awansowali do drugiej serii. Drugi konkurs w Predazzo odbędzie się w niedzielę o godz. 17.00. Godzinę wcześniej rozpoczną się kwalifikacje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.