Skoki narciarskie. Niebezpieczna sytuacja na skoczni w Predazzo [WIDEO]

Podczas treningu kombinatorów norweskich doszło do niebezpiecznej sytuacji na skoczni w Predazzo. Joergen Graabak, norweski mistrz olimpijski z Soczi, zderzył się z kamerą. - To najniebezpieczniejsza rzecz, jakiej doświadczyłem na skoczni - przyznał Graabak.
Zobacz wideo

- Dostałem zielone światło, odepchnąłem się od belki, zobaczyłem, że mam przed sobą kamerę i uświadomiłem sobie, że jest zbyt blisko. Próbowałem uciec, ustawiłem się jak najdalej w prawą stronę, ale nie mogłem sobie poradzić i uderzyłem w kamerę - relacjonował całe zdarzenie Graabak.

Norwegowi nic się nie stało. Oddał skok i bezpiecznie wylądował, ale po całym zdarzeniu był mocno zdenerwowany. - Mogło skończyć się fatalnie. To najniebezpieczniejsza rzecz, jakiej doświadczyłem na skoczni. Bez dwóch zdań - przyznał mistrz olimpijski z Soczi w kombinacji norweskiej.

Wideo ze zderzenia Graabaka z kamerą możecie zobaczyć TUTAJ.

W piątek na skoczni w Predazzo rywalizować będą najlepsi skoczkowie świata. Najpierw odbędą się kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę konkursy Pucharu Świata.

Plan zawodów Pucharu Świata w Predazzo:

piątek (11.01.2019)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (12.01.2019)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu PŚ

niedziela (13.01.2019)
16:00 - kwalifikacje
17:00 - pierwsza seria konkursu PŚ

Liderem Pucharu Świata jest Ryoyu Kobayashi. Drugi jest Piotr Żyła, trzeci Kamil Stoch. Dawid Kubacki zajmuje siódme miejsce, Jakub Wolny 26., Stefan Hula 37., a Maciej Kot 54.

Więcej o: