Turniej Czterech Skoczni. Sobotnie skoki w Bischofshofen odwołane! W niedziele nie będzie systemu KO

Organizatorzy konkursu w Bischofshofen odwołali sobotnie treningi i kwalifikacje. Przyczyną są olbrzymie opady śniegu, które spowodowały, że skocznia jest całkowicie zasypana.
Zobacz wideo

Organizatorzy Pucharu Świata zdecydowali o odwołaniu sobotnich skoków w Bischofshofen. Początkowo treningi miały się odbyć o godzinie 15. Niestety, okazuje się, że Austriacy nie są w stanie przygotować skoczni, bo od kilkunastu godzin intensywnie pada śnieg, który skutecznie w tym przeszkadza.

O 15:45 zebrało się jury konkursu, które stwierdziło, że w sobotę skoki są po prostu niebezpieczne. Oznacza to, że w niedzielę o godzinie 14:30 odbędzie się jeden trening, a potem od razu zostaną przeprowadzone kwalifikacje. 

Konkurs odbędzie się w niedzielę o godzinie 17. Nie będzie jednak systemu KO. Do tej pory w historii Turnieju Czterech Skoczni tylko osiem razy zdarzyło się, by kwalifikacje były przesuwane na dzień zawodów. W takich wypadkach po prostu nie ma czasu na przygotowanie grafik telewizyjnych i numerów. 

Plan niedzieli w Bischofshofen:

13:30 - trening (tylko 1 seria)
tuż po treningu - Kwalifikacje
17:00 - konkurs rozgrywany tradycyjnie (bez systemu KO)

Śnieżny chaos i ratrak na zeskoku

Śnieżny chaos - jak piszą o tym Austriacy zdarzył się w czasie austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni. Meteorolodzy prognozują, że w weekend w Tyrolu spadnie nawet metr śniegu, a już teraz śniegu jest naprawdę dużo. W centrum Innsbrucka nieodśnieżone są nawet miejskie drogi. Dużo gorzej jest w rejonach Bischofshofen, gdzie śnieg przykrywa nawet samochody. Przed wschodem słońca na zeskoku skoczni pojawił się już ratrak, który ściągnął olbrzymie ilości nowego, nie ubitego śniegu. 

Więcej o: