Turniej Czterech Skoczni. Zmiany w programie przez śnieżycę w Bishofschofen

W sobotę w Bishofschofen mają się odbyć kwalifikacje do konkursu kończącego 67. Turniej Czterech Skoczni. Nie wiadomo czy da się je przeprowadzić. Śnieżyca już zmusiła organizatorów do odwołania pierwszej serii treningowej i przesunięcia kwalifikacji.
Zobacz wideo

Kwalifikacje były zaplanowane na godzinę 17. Jeśli się odbędą, rozpoczną się o 18. Pokaże je Eurosport, a relację na żywo przeprowadzi Sport.pl. Ale są duże wątpliwości czy skoki w sobotę będą możliwe. W Bishofschofen cały czas sypie śnieg. Pracownicy przygotowujący skocznię mają problem, bo bardzo miękki jest zeskok, a to oznacza kłopoty dla zawodników przy lądowaniach.

Organizatorzy mają nadzieję, że obiekt będzie gotowy, ale ta nadzieja z każdą godziną się zmniejsza. Pierwotnie zdecydowano o odwołaniu pierwszej serii treningowej, która miała się zacząć o godzinie 15. Liczono, że uda się przeprowadzić drugą serię o 16 i po niej - o 17 - kwalifikacje. Jednak o 15 pojawił się komunikat, że trening został przesunięty na 17, a kwalifikacje - na 18. O godzinie 15.45 ma się jeszcze raz zebrać jury. Możliwe, że w sobotę nie będzie skoków.

Plan awaryjny wygląda następująco: jeżeli w sobotę skocznia nie będzie gotowa, w niedzielę zamiast serii próbnej przed konkursem odbędą się kwalifikacje, a w pierwszej serii zawodów nie będzie rywalizacji w systemie KO. Wtedy skoczkowie wystartują w kolejności odwrotnej do miejsc jakie zajmują w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Więcej o: