Skoki narciarskie. Kamil Stoch wśród sław światowego sportu! Jest obok Cristiano Ronaldo czy Luki Modricia

Kamil Stoch w swojej karierze wygrał już praktycznie wszystko. Jego dokonania doceniło również międzynarodowe środowisko dziennikarzy zrzeszonych w Światowym Stowarzyszeniu Prasy Sportowej (AIPS). Nasz multimedalista olimpijski jako jedyny Polak znalazł się na liście dziesięciu najlepszych sportowców na świecie, wśród takich sław jak: Cristiano Ronaldo, Luka Modrić czy Roger Federer.
Zobacz wideo

Kamil Stoch wśród sław światowego sportu

Kamil Stoch jest aktualnie najpopularniejszym skoczkiem narciarskim na świecie. O jego wyczynach sportowych rozpisują się media w wielu krajach. Dlatego też w corocznym głosowaniu dziennikarzy zrzeszonych w Światowym Stowarzyszeniu Prasy Sportowej (AIPS) nie mogło zabraknąć naszego multimedalisty olimpijskiego. Stoch dostąpił zaszczytu znalezienia się w gronie dziesięciu najlepszych sportowców na świecie. W zestawieniu oprócz Polaka widnieją takie sławy jak: Cristiano Ronaldo, Novak Djokovic, Luka Modric, Marcel Hirscher czy Roger Federer. Kamil Stoch z dorobkiem 202 głosów zajął siódme miejsce wśród mężczyzn. Z rankingu wynika, iż jest najwyżej sklasyfikowanym sportowcem zimowym na świecie. Za nim uplasował się na ósmym miejscu austriacki narciarz alpejski Marcel Hirscher oraz utytułowany francuski biathlonista Martin Fourcade - na dziesiątej pozycji.

  1. Luka Modrić (Chorwacja/Piłka Nożna) – 419 głosów,
  2. Novak Djoković (Serbia/Tenis) – 337 głosów,
  3. Roger Federer (Szwajcaria/Tenis) – 290 głosów,
  4. Kylian Mbappe (Francja/Piłka Nożna) – 282 głosy,
  5. Lewis Hamilton (Wielka Brytania/F1) – 234 głosy,
  6. Cristiano Ronaldo (Portugalia/Piłka Nożna) – 234 głosy,
  7. Kamil Stoch (Polska/Skoki Narciarskie) – 202 głosy,
  8. Marcel Hirscher (Austria/Narciarstwo Alpejskie) – 159 głosów,
  9. LeBron James (USA/Koszykówka) – 142 głosy
  10. Martin Fourcade (Francja/Biathlon) – 119 głosów.

Kamil Stoch z sezonem marzeń

Jak widać, międzynarodowe środowisko dziennikarzy nie oceniło tylko zawodników ze względu na ich popularność, ale też dokonania. Przypomnijmy, że w minionym sezonie zimowym 2017/2018 Kamil Stoch wygrał 66. edycje Turnieju Czterech Skoczni – triumfował przy tym we wszystkich czterech konkursach, czym powtórzył wyczyn Svena Hannavalda. Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu Stoch obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni oraz zdobył brązowy medal z drużyną. Z kolei w trakcie mistrzostw świata w lotach wywalczył srebro indywidualnie i brąz z kolegami z reprerezentacji, a na koniec sezonu odebrał drugą Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Więcej o sportach zimowych na sportsinwinter.pl.

Więcej o: