Turniej Czterech Skoczni. Gwiazdy wycofują się z turnieju

Severin Freund oraz Peter i Domen Prevcowie zostali wycofani z Turnieju Czterech Skoczni! Freund i Peter Prevc to byli zwycięzcy klasyfikacji generalnej PŚ, a Słoweniec to triumfator TCS z 2016 roku.
Zobacz wideo

Po rozczarowujących występach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, Severin Freund musi pożegnać się z udziałem w Turnieju Czterech Skoczni. Trener Werner Schuster powołał do składu Constantina Schmida. Poza obiecującym talentem w składzie na austriacką część turnieju znaleźli się: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Stephan Leyhe, Karl Geiger, David Siegel oraz Andreas Wellinger. – W końcu jest 13. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i to trzeci najlepszy Niemiec. Nawet jeśli dwa razy nie wyszły mu zawody, to te dwa razy nie pozbawiają pewności siebie – powiedział Schuster. Freund to złoty medalista olimpijski, mistrz świata, zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ (2014/15). W TCS najlepszym jego wynikiem było drugie miejsce (2015/16). Jak wyjaśnił na Twitterze, teraz skupi się na startach w Pucharze Kontynentalnym i jednocześnie życzył powodzenia Markusowi Eisenbichlerowi - Niemiec zajmuje drugie miejsce w TCS z niewielką stratą do Ryoyu Kobayashiego.

Turniej Czterech Skoczni bez gwiazd

Po niedanych kwalifikacjach z turniejem pożegnał się także inny utytułowany zawodnik. Mowa o Peterze Prevcu, który nie awansował do noworocznego konkursu i został wycofany z dalszej rywalizacji. W jego ślady poszedł też jego młodszy brat Domen. – Bardzo złe skoki, jesteśmy bardzo rozczarowani, z wyjątkiem Timiego Zajca – komentował słoweński trener Gorazd Bertoncelj. Peter Prevc to medalista olimpijski oraz zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ i TCS z 2016 roku. Także u Finów dojdzie do zmiany. Jarkko Maatta zostanie zastąpiony przez Andreasa Alamommo. Więcej o sportach zimowych na sportsinwinter.pl.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: