Ryoyu Kobayashi zapytany o sekret swojej dyspozycji

Ryoyu Kobayashi w tym sezonie Pucharu Świata imponuje formą. Po konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen Japończyk został zapytany o sekret swoich dobrych skoków.
Zobacz wideo

Sześć zwycięstw w dziewięciu konkursach, dominacja w Pucharze Świata i Turnieju Czterech skoczni - tak wygląda początek sezonu w wykonaniu Ryoyu Kobayashiego. Japończyk ma coraz większe szanse na to, by stać się trzecim, po Svenie Hannawaldzie i Kamilu Stochu, zawodnikiem, który wygra wszystkie konkursy TCS w jego jednej edycji.

Sam Kobayashi twierdzi jednak inaczej - Hannawald i Stoch byli bardzo mocni, gdy wygrywali wszystkie cztery konkursy TCS, nie sądzę, żebym mógł to powtórzyć - przyznał skoczek w rozmowie z TVP.

22-latek w tej samej rozmowie został zapytany o sekret swojej wysokiej formy. - Po prostu trzeba cieszyć się skokami - przyznał lider Pucharu Świata. Kilka tygodni temu o tajemnicy swojej dyspozycji szerzej mówił jednak na łamach portalu iwate-np.co.jp.  - Obniżenie pozycji całego ciała i znalezienie prawidłowego środka ciężkości w momencie najazdu na próg skoczni - przyznał sportowiec, wymieniając aspekty, które pozwalają mu skakać tak dobrze.

Kolejne konkursy Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia).

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: