Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Ga-Pa! Kamil Stoch trzeci!

Dawid Kubacki był najlepszy w kwalifikacjach do wtorkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch.
Zobacz wideo

Turniej Czterech Skoczni przeniósł się z Oberstdorfu do Garmisch-Partenkirchen. W poniedziałek odbyły się kwalifikacje do drugiego konkursu imprezy zaplanowanego na noworoczny wtorek. Najlepszy w eliminacjach okazał się Dawid Kubacki, który wyprzedził lidera TSC Ryoyu Kobayashiego oraz Kamila Stocha

Do 1. serii konkursu w Ga-Pa awans uzyskało sześciu Polaków. Prócz Kubackiego i Stocha, 12. miejsce w kwalifikacjach zajął Piotr Żyła, 25. Jakub Wolny, 36. Stefan Hula, a 40. Aleksander Zniszczoł. Maciej Kot, podobnie jak w Oberstdorfie, znów nie zdołał przebrnąć przez eliminacje - uplasował się na 51. pozycji. 

Po niedzielnym konkursie w Oberstdorfie liderem Turnieju Czterech Skoczni jest  Japończyk Ryoyu Kobayashi, który o 0,4 punktu wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichler i o 1,8 punktu Austriaka Stefana Krafta. Najwyżej z Polaków jest Dawid Kubacki, który plasuje się na piątym miejscu.

Poznaliśmy też rywali naszych skoczków w 1. serii wtorkowego konkursu w Garmisch-Partenkirchen:

Dawid Kubacki  - Jernej Damjan

Kamil Stoch - Andreas Schuler

Piotr Żyła - Killian Peier

Jakub Wolny - Naoki Nakamura

Stefan Hula - Halvor Granerud

Aleksander Zniszczoł - Timi Zajc

Więcej o: