Turniej Czterech Skoczni. Walter Hofer potraktował nieelegancko Ryoyu Kobayashiego

Ryoyu Kobayashi wygrał w niedzielę w Oberstdorfie pierwszy konkurs 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk po zakończeniu zawodów został nieelegancko potraktowany przez dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera oraz jego rodaka.

Walter Hofer jest symbolem skoków narciarskich. Austriak od lat pełni funkcję dyrektora Pucharu Świata, a sezon 2018/2019 jest dla niego ostatnim w tej roli. Po zakończeniu zawodów w Oberstdorfie 63-letni Hofer w brzydki sposób zachował się w stosunku do zwycięzcy konkursu Ryoyu Kobayashiego

Walter Hofer szarpnął Kobayashiego

Po niedzielnym konkursie na Schattenberschanze Austriak prowadził Japończyka, Niemca Markusa Eisenbichlera i swojego rodaka Stefana Krafta na regulaminowe ważenie. W pewnym momencie Kobayashi chciał się przywitać z jedną z osób, ale Hofer mu na to nie pozwolił. Szarpnął go, a jego zachowanie spotkało się z krytyką ze strony fanów skoków narciarskich. "Chamsko się zachował" - to jeden z komentarzy internautów dotyczący reakcji Hofera.

Rodak Hofera także postąpił nieelegancko

Japończyk podczas ważenia spotkał rodaka Hofera - Seppa Gratzera, który odpowiada w PŚ za przestrzeganie przez skoczków przepisów dotyczących sprzętu narciarskiego oraz samej wagi. Gdy lider Turnieju Czterech Skoczni chciał wejść do pokoju, Gratzer niespodziewanie wypchnął go z pomieszczenia. Kibice skoków podejrzewają, że nieuprzejme zachowanie obu Austriaków w stosunku do Kobayashiego może być spowodowane tym, że austriaccy skoczkowie rozczarowują w tegorocznym Pucharze Świata, a Japończyk z kolei jest jak na razie zdecydowanie najlepszym zawodnikiem sezonu.

Ryoyu Kobayashi prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ oraz w Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk w niedzielę w Oberstdorfie wyprzedził Eisenbichlera o 0,4 punktu. Trzecie miejsce zajął zaś Kraft. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który uplasował się na piątej pozycji.