Turniej Czterech Skoczni. Polska może stracić Stefana Horngachera

- Nad Turniejem Czterech Skoczni unoszą się pytania o trenera niemieckiej kadry - pisze "Frankfurter Rundschau". Według niemieckiego dziennika Wernera Schustera może zastąpić Stefan Horngacher lub Martin Schmitt.
Zobacz wideo

Werner Schuster jest trenerem niemieckiej kadry skoczków od 2008 roku, co jest rzadkością w świecie skoków. Na razie nie wiadomo, czy zostanie na kolejny sezon i przedłuży wygasającą umowę. Jak przyznaje Schuster, z jednej strony chciałby spędzać więcej czasu z rodziną, ale z drugiej trudno byłoby mu pożegnać się z zespołem. Ostateczna decyzja zostanie podjęta prawdopodobnie w trakcie mistrzostw świata w Seefeld (18 lutego - 3 marca).

Horngacher czy Schmitt?

W Niemczech mówi się o dwóch głównych kandydatach do zastąpienia Schustera: to Martin Schmitt i Stefan Horngacher. Schmitt - mistrz olimpijski oraz czterokrotny mistrz świata - przyznał, że rozważa swoją przyszłość w roli trenera, ale jednocześnie nie jest pewien, czy chciałby obejmować taką funkcję już teraz i czy chciałby od razu prowadzić dorosłą kadrę.

Sam Schmitt za idealnego kandydata na nowego trenera niemieckiej kadry uważa Stefana Horngachera, czyli obecnego szkoleniowca polskich skoczków. - To nie przypadek, że Stefan podpisuje z Polakami tylko roczne kontrakty - powiedział Schmitt. Umowa austriackiego trenera jest ważna do końca tego sezonu, ale zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok. PZN oferował Horngacherowi aż czteroletnią umowę, ale ten nie chciał wiązać się z Polską na tak długo. Warto przypomnieć, że Horngacher był asystentem Wernera Schustera w latach 2008-2016, odszedł dopiero po tym, gdy otrzymał propozycję z "oszalałej na punkcie skoków narciarskich Polski". - Horngacher osiągnął coś, czego jak na razie Schuster nie zrobił: poprowadził mistrza olimpijskiego i zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamila Stocha do dwóch triumfów z rzędu w Turnieju Czterech Skoczni - konkluduje "Frankfurter Rundschau".

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: