Sport.pl

Najważniejsze sportowe wydarzenia w 2019 roku [KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH 2019]

2019 rok będzie obfitował w wiele imprez sportowych. Reprezentacja Jerzego Brzęczka będzie walczyła w eliminacjach do mistrzostw Europy. Na przełomie lutego i marca polscy skoczkowie będą walczyli o medale mistrzostw świata. A kibice sportów motorowych już nie mogą się doczekać powrotu Roberta Kubicy na tory Formuły 1. Sprawdź kalendarz sportowy na 2019 rok!

Styczeń

Luty

*Lahti. Konkurs druzynowy na skoczni HS 130*Lahti. Konkurs druzynowy na skoczni HS 130 Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

  • 01.02-16.03 - Puchar Sześciu Narodów w rugby
  • 03 - 53. Superbowl
  • 04-17 - Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim
  • 07-10 - Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach
  • 08 - Rozpoczęcie rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy
  • 16-17 - Halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce
  • 17 - Mecz gwiazd NBA
  • 19.02-03.03 - Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym
  • 23.02-02.03 - Mistrzostwa świata w skokach narciarskich
  • 23-24 - Mistrzostwa świata w łyżwiarskim sprincie

Marzec

  • 01-03 - Halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce
  • 01-09 - Mistrzostwa świata w bobslejach
  • 07-17 - Mistrzostwa świata w biathlonie
  • 08-10 - Mistrzostwa świata w short tracku
  • 17 - Formuła 1: Grand Prix Australii
  • 18-24 - Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym
  • 21 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Austria - Polska
  • 22-24 - zakończenie sezonu PŚ w skokach narciarskich w Planicy
  • 24 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Łotwa
  • 31 - Formuła 1: Grand Prix Bahrajnu

Kwiecień

  • 01-15 - Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów
  • 21-28 - Mistrzostwa świata w tenisie stołowym
  • 28 - Formuła 1: Grand Prix Azerbejdżanu
  • 28.04-04.05 - Mistrzostwa świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie z udziałem reprezentacji Polski
  • 29 - Finał Młodzieżowej Ligi UEFA

Maj

  • 02 - Finał Pucharu Polski w piłce nożnej - PGE Narodowy
  • 03-05 - Finałowy turniej koszykarskiej Ligi Mistrzów
  • 03-19 - Piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 17
  • 10-26 - Mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie
  • 11.05-02.06 - Giro d'Italia
  • 12 - Formuła 1: Grand Prix Hiszpanii
  • 17-19 - Final Four Euroligi koszykarzy
  • 18 - Żużlowa Grand Prix Polski - Warszawa
  • 18 - Finał siatkarskiej Ligi Mistrzyń
  • 23.05-15.06 - Piłkarskie Mistrzostwa świata do lat 20 w Polsce
  • 26 - Formuła 1: GP Monako
  • 26.05-09.06 - French Open
  • 29 - Finał piłkarskiej Ligi Europy w Baku

Czerwiec

  • 31.05-30.06 - Liga Narodów siatkarzy - faza interkontynentalna
  • 01 - Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów w Madrycie
  • 01 - Żużlowa Grand Prix Słowenii - Krsko
  • 01-02 - Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych
  • 05-09 - Turniej finałowy Ligi Narodów UEFA
  • 07.06-07.07 - Piłkarskie Mistrzostwa świata kobiet we Francji
  • 07 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Macedonia - Polska
  • 10 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Izrael
  • 14.06-07.07 - Copa America
  • 14.06-07.07 - Złoty Puchar CONCACAF
  • 15 - Żużlowa Grand Prix Czech - Praga
  • 16.06-13.07 - Puchar Narodów Afryki
  • 16-30 - Piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 21 z udziałem reprezentacji Polski
  • 21-30 - Igrzyska Europejskie
  • 23 - Formuła 1: Grand Prix Francji
  • 27.06-07.07 - Mistrzostwa Europy koszykarek
  • 28.06-07.07 - Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej
  • 30 - Formuła 1: Grand Prix Austrii

Lipiec

  • 01-14 - Wimbledon
  • 03-07 - Turniej finałowy Ligi Narodów kobiet w siatkówce
  • 06 - Żużlowa Grand Prix Szwecji - Hallstavik
  • 06-28 - Tour de France
  • 14 - Formuła 1: Grand Prix Wielkie Brytanii
  • 14-27 - Piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 19
  • 15-23 - Mistrzostwa świata w szermierce
  • 26.07-03.08 - Mistrzostwa Europy 2. dywizji w hokeju na trawie z udziałem reprezentacji Polski
  • 28 - Formuła 1: Grand Prix Niemiec

Sierpień

  • 03 - Żużlowa Grand Prix Polski - Wrocław
  • 03-09 - Tour de Pologne
  • 04 - Formuła 1: Grand Prix Węgier
  • 04-11 - Mistrzostwa Europy kobiet 2. dywizji w hokeju na trawie z udziałem reprezentacji Polski
  • 05-11 - Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej
  • 14 - Superpuchar Europy UEFA
  • 17 - Żużlowa Grand Prix Szwecji - Malilla
  • 19-26 - Mistrzostwa świata w badmintonie
  • 26.08-08.09 - US Open
  • 28.08-01.09 - Mistrzostwa świata w wioślarstwie
  • 31 - Żużlowa Grand Prix Niemiec - Teterow

Wrzesień

  • 31.08-15.09 - Mistrzostwa świata koszykarzy
  • 01 - Formuła 1: Grand Prix Belgii
  • 02-09 - Mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym
  • 03-08 - Drużynowe mistrzostwa Europy w tenisie stołowym
  • 06 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Słowenia - Polska
  • 07 - Żużlowa Grand Prix Danii - Vojens
  • 08 - Formuła 1: Grand Prix Włoch
  • 09 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Austria
  • 09-20 - Mistrzostwa świata mężczyzn w boksie
  • 12-29 - Mistrzostwa Europy siatkarzy
  • 16-22 - Mistrzostwa świata w gimnastyce artystycznej
  • 21 - Żużlowa Grand Prix Wielkiej Brytanii - Cardiff
  • 22 - Formuła 1: Grand Prix Singapuru
  • 22-29 - Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym
  • 25-29 - Mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim
  • 28.09-06.10 - Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce
  • 29 - Formuła 1: Grand Prix Rosji

Październik

  • 01-15 - Puchar Świata siatkarzy
  • 04-13 - Mistrzostwa świata w gimnastyce sportowej
  • 05 - Żużlowa Grand Prix Polski - Toruń
  • 05-27 - Piłkarskie mistrzostwa świata do lat 17 w Peru
  • 10 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Łotwa - Polska
  • 13 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Macedonia
  • 13 - Formuła 1: Grand Prix Japonii
  • 20-27 - Mistrzostwa świata kickboxingu
  • 27 - Formuła 1: Grand Prix Meksyku

Listopad

  • 03 - Formuła 1: Grand Prix USA
  • 16 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Izrael - Polska
  • 17 - Formuła 1: Grand Prix Brazylii
  • 18-24 - Puchar Davisa - turniej finałowy
  • 19 - Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy: Polska - Słowenia
  • 23-24 - inauguracyjne konkursy PŚ w skokach narciarskich w Wiśle
  • 24.11-01.12 - Mistrzostwa świata w kickboxingu

Grudzień

  • 30.11-15.12 - Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych
  • 01 - Formuła 1: Grand Prix Abu Zabi
  • 11-15 - Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych
  • 13-21 - Żeglarskie mistrzostwa świata klasy Finn
Więcej o:
  • Skoki - Puchar Świata

    lp. zawodnik punkty
    1 Karl Geiger 886
    2 Stefan Kraft 803
    3 Ryoyu Kobayashi 795
    4 Dawid Kubacki 764
    5 Marius Lindvik 545
    6 Kamil Stoch 474
    7 Daniel Andre Tande 447
    8 Philipp Aschenwald 414
    9 Peter Prevc 395
    9 Johann Andre Forfang 395
    14 Piotr Żyła 322
    36 Maciej Kot 37
    39 Stefan Hula 31
    42 Jakub Wolny 22
    61 Klemens Murańka 4

    • Lider PŚ
  • Skoki - Puchar Narodów

    lp. kraj punkty
    1 Austria 2796
    2 Norwegia 2407
    3 Polska 2354
    4 Niemcy 2192
    5 Japonia 2008
    6 Słowenia 1740
    7 Szwajcaria 507
    8 Czechy 130
    9 Rosja 124
    10 Finlandia 85
    11 Kanada 15
    12 Bułgaria 14
    12 USA 14
    14 Kazachstan 9
    15 Korea 0
    15 Włochy 0
    15 Estonia 0

    • Lider PŚ
  • Skoki - TCS

    lp. zawodnik punkty
    1 Dawid Kubacki 1131.6
    2 Marius Lindvik 1111
    3 Karl Geiger 1108.4
    4 Ryoyu Kobayashi 1096
    5 Stefan Kraft 1086
    6 Johann Andre Forfang 1051
    7 Domen Prevc 1050.9
    8 Peter Prevc 1048.8
    9 Daiki Ito 1039
    10 Stephan Leyhe 1037.5
    13 Kamil Stoch 1023.6
    14 Piotr Żyła 1016.7
    31 Maciej Kot 571.9
    35 Stefan Hula 506

    • Lider turnieju