Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl [PLEBISCYT I KANDYDACI]

Czytelnicy Sport.pl wybierają Ikonę Sportu 2018. Głosować można do 7 stycznia do godziny 12:00. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas rekordowe 72 tysiące głosów.
Zobacz wideo

Ikona Sportu to nie tylko ktoś, kto kolekcjonuje tytuły. To także sportowiec, który inspiruje i udowadnia nam, że wszystko jest możliwe. M.in. dlatego w naszym plebiscycie w ubiegłym roku wygrał wspomniany Kubica. Nowy kierowca Williamsa teraz ponownie znalazł się wśród nominowanych razem z 15 innymi kandydatami.

W tym roku nominowaliśmy 16 sportowców. Jedni zdominowali mistrzostwa Europy i świata w swoich konkurencjach, inni godnie reprezentowali Polskę na innych imprezach. Wszyscy pokazali ogromną determinację i wolę walki, czym zainspirowali tysiące kibiców na całym świecie.

Wśród nominowanych znaleźli się m.in. ludzie, którzy przeprowadzili jedną z najbardziej spektakularnych akcji ratunkowych w historii himalaizmu. Inni, jak polscy ampfutboliści, są na niżej wymienionej liście dzięki swojej niezwykłej woli walki i pasji, którą motywują do działania. Możecie zagłosować również na mistrzów Europy i świata, a także na sportowców i trenerów, którzy w swoich dyscyplinach nie mają sobie równych.

Co dokładnie osiągnęli wszyscy nominowani? Przeczytajcie o ich osiągnięciach z tego roku. I nie zapomnijcie o zagłosowaniu w sondażu na dole artykułu!

Kandydaci na Ikonę Sportu 2018:

Głosowanie trwać będzie do 7 stycznia do godziny 12:00. Wyniki pojawią się tego samego dnia o godz. 20:00.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%